- издание: първо, 2014
- издателство: ИК "Гутенберг"
- език: български
- корици: меки
- страници: 515
- размери: 17х24 cm
- ISBN: 9786191760183
категории: Нехудожествена литература, Българска литература, История. Историография
Проф. дин Христо Матанов е завършил Историческия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски" през 1977 г. Бил е редовен докторант в Института по балканистика при БАН. Работил е като научен сътрудник в същия институт, бил е заместник-директор на Центъра за славяно-византийски проучвания „Проф. Иван Дуйчев". Към настоящия момент е преподавател по Средновековна балканска история в Историческия факултет на Софийския университет. Специализирал е История на Византия в научния център „Дъмбъртън Оукс" в САЩ, в Солунския университет „Аристотел" и в Кьолнския университет като стипендиант на фондацията „Александър фон Хумболт". Автор е на монографиите: „Югозападните български земи през XIV в." (1986 г.); „От Галиполи до Лепанто. Балканите, Европа и османското нашествие, 1354-1571 г." (1988 г.) (в съавт. с Румяна Михнева); „Георги Сфранцес. Дневникът на един византийски сановник" - превод от гръцки и увод (1996 г.); „Княжеството на Драгаши. Към историята на Североизточна Македония в предосманската епоха" (1997 г.); „Възникване и облик на Кюстендилски санджак през XV-XVI в." (2000 г.); „Средновековните Балкани. Исторически очерци" (2002 г.); „Балкански хоризонти. История, общества, личности" (2004 г.). Проф. Христо Матанов е публикувал няколко учебника по История и цивилизация, исторически атласи и десетки статии.
Наличност: 1 брой
-
107,00 лв. / 54,71 €Отлично състояние на книжното тяло. С твърди корици
Добавете книги в кошницата чрез бутона "ДОБАВИ В КОШНИЦАТА".
В горния десен ъгъл на страницата се намира вашата "КОШНИЦА". В брояча до нея виждате броя на добавените книги, както и общата сума на поръчката.
Когато сте готови с Вашия избор и желаете да финализирате поръчката, натиснете бутона "КОШНИЦА" и следвайте инструкциите.
Натиснете бутона "КОШНИЦА" горе вдясно и в страницата, която ще се отвори, използвайте кръглите червени бутони "Х" срещу всяко заглавие.