В Африка - сред лъвове и сенки на предците
от Николай Овчаров
- художник: Георги Станков
- издание: първо, 2014
- издателство: ИК "Хермес"
- език: български
- корици: меки
- страници: 159
- размери: 14х21 cm
- ISBN: 9542613776
- ISBN: 9789542613770
категории: Художествена литература, Българска литература, Разкази. Есета. Пътеписи
Този пътепис е поредната вълнуваща история на Николай Овчаров за пътешествията му из диви и непознати земи. Професорът е посетил почти всички страни на Стария континент, Северна и Южна Америка, Далечния изток, Япония и Виетнам, а сега ни повежда към едно ново африканско приключение. Археолог по професия и пътешественик по призвание – това е Николай Овчаров. Книгата ще ни помогне да усетим истинската Африка – такава, каквато я знаем от научнопопулярните филми. „В Африка – сред лъвове и сенки на предците“ е изпълнена с много вълнуващи, но и опасни моменти. Професорът описва съприкосновението си с Черния континент, детайлно обрисува природата, условията на живот, местната фауна, хората, техните обичаи и нрави. Повежда ни и на едно пътешествие в древното минало на човечеството – каньона Олдувай. Целият разказ звучи като мит, като легенда. Николай Овчаров успява да потопи читателя в омагьосващата атмосфера на Африка и да го накара да се влюби в нея.
Наличност: 1 брой
-
6,00 € / 11,73 лв.Отлично състояние на книжното тяло. Без следи от употреба.
Добавете книги в кошницата чрез бутона "ДОБАВИ В КОШНИЦАТА".
В горния десен ъгъл на страницата се намира вашата "КОШНИЦА". В брояча до нея виждате броя на добавените книги, както и общата сума на поръчката.
Когато сте готови с Вашия избор и желаете да финализирате поръчката, натиснете бутона "КОШНИЦА" и следвайте инструкциите.
Натиснете бутона "КОШНИЦА" горе вдясно и в страницата, която ще се отвори, използвайте кръглите бутони "Х" срещу всяко заглавие.