- художник: Петър Тончев
- издание: 1974
- издателство: Народна младеж
- език: български
- корици: меки
- страници: 148
категории: Нехудожествена литература, Българска литература, Изкуства
Киното се разкрива като сфера на реализиране на съвременната буржоазна митология. Но то е не само средство за функциониране на мита, а до голяма степен създава или поне се включва в създаването на митове. Нещо повече — само се е превърнало в мит дотолкова, доколкото в популярните представи става отъждествяване на изразното средство и съдържанието, което се предава с него За широката публика киното притежава статута на един съвременен Олимп, място, където вълшебството си дава среща с реалното и го опложда. Не само славата на една или друга филмова звезда дава блясъка на това „свещено" място. Митът за киното е този за почти автоматичното включване, „поставяне в течение" — тъй като то е един сигурен регистратор, един вездесъщ свидетел; това е митът за преодоляване на банално житейското, за разширените граници на възможното.Пътят на интереса на съвременното кино към определен кръг обществена проблематика е следният: отначало проблемът се поставя и дискутира от сериозното творчество и ведущите артисти. След време той преминава в широката непретенциозна продукция, която експлоатира вече съществуващия интерес.
Наличност: 1 брой
-
10,00 лв. / 5,11 €Много добро състояние на книжното тяло.
Добавете книги в кошницата чрез бутона "ДОБАВИ В КОШНИЦАТА".
В горния десен ъгъл на страницата се намира вашата "КОШНИЦА". В брояча до нея виждате броя на добавените книги, както и общата сума на поръчката.
Когато сте готови с Вашия избор и желаете да финализирате поръчката, натиснете бутона "КОШНИЦА" и следвайте инструкциите.
Натиснете бутона "КОШНИЦА" горе вдясно и в страницата, която ще се отвори, използвайте кръглите червени бутони "Х" срещу всяко заглавие.