- издание: първо, 2019
- издателство: Милениум
- език: български
- корици: меки
- страници: 171
- размери: 13х20 cm
- ISBN: 9789545154775
категории: Нехудожествена литература, Българска литература, Философия. Психология
Човекът, прекрачил границата между съзнавано и несъзнавано и наричан бащата на психоанализата, е австрийският лекар Зигмунд Фройд, психолог и влиятелен мислител от началото на 20. век. Фройд е роден на 6 май 1856 г. в бедно еврейско семейство в град Фрайберг (днес Пршибор) в Моравия, тогава част от Австрийската империя, и е кръстен Зигизмунд Шломо на дядо му в духа на семейната традиция; когато е навършва 17 години, бъдещият психоаналитик променя кръщелното си име на Зигмунд. Обхватът на интересите на Фройд и неговото професионално обучение е широк, но той смятал себе си преди всичко за учен, който се стреми да разшири границите на човешкото познание. През 1873 г. се записва в медицинското училище към Виенския университет. Изучава биология и извършва много проучвания в областта на физиологията, като през 1881 г. получава медицинска степен. През 1886 г. Фройд създава частната си практика за лечение на психологически разстройства, от която черпи огромна част от клиничния материал, на който основава своите теории и новаторски техники. Независимо от многобройните прояви на психоанализата, каквато съществува днес, тя може в почти всички основни аспекти да бъде проследена директно до първоначалните му трудове. Теориите му за детската сексуалност, либидото, егото и другите теми върху които работил са едни от най-значимите академични концепции на 20. век.
Наличност: 1 брой
-
10,00 лв. / 5,11 €Отлично състояние на книжното тяло. С незначителни следи от употреба
Добавете книги в кошницата чрез бутона "ДОБАВИ В КОШНИЦАТА".
В горния десен ъгъл на страницата се намира вашата "КОШНИЦА". В брояча до нея виждате броя на добавените книги, както и общата сума на поръчката.
Когато сте готови с Вашия избор и желаете да финализирате поръчката, натиснете бутона "КОШНИЦА" и следвайте инструкциите.
Натиснете бутона "КОШНИЦА" горе вдясно и в страницата, която ще се отвори, използвайте кръглите червени бутони "Х" срещу всяко заглавие.