Декарт и математизацията на света
от д-р. Стефан Попов
- издание: първо, 2017
- издателство: Алтера
- език: български
- корици: меки
- страници: 123
- размери: 15х21 cm
- ISBN: 9786197217070
категории: Нехудожествена литература, Българска литература, Философия. Психология
Книгата предлага интерпретация на феномените обект и обектност във философията на Рене Декарт. Обект е едно от централните понятия на модерността като историческа епоха във философията. То лежи в основата на новата наука на Галилей, но за пръв път става тема на аналитично изследване при Декарт. Модерната наука, както я виждат Галилей, Декарт и Нютън, предполага неявно абстракцията на обекта. Онтологията на обекта не е предположена в представата за знание и наука преди Галилей. Тя не е развивана във философската традиция до Декарт. *** Стефан Попов (1957) е доктор по философия и социални науки от New School for Social Research, Ню Йорк (1996), и доктор на философските науки от СУ „Климент Охридски” (2015). Автор е на Атлантис: Дезинтеграция на политически тела (Обсидиан, 2016), Obiectum purum: Увод във феноменологията на Рене Декарт (Литературен вестник, 2015), двутомника Публичен процес. Статии (Сиела, 2015), Витгенщайн: Аналитика на мистическото (Алтера, 2008), Глобални режими за сигурност е XXI век (Атлантически клуб, 2002). Директор на „РискМонитор“ (от 2007).
Наличност: 1 брой
-
32,00 лв. / 16,36 €Отлично състояние на книжното тяло. Без следи от употреба
Добавете книги в кошницата чрез бутона "ДОБАВИ В КОШНИЦАТА".
В горния десен ъгъл на страницата се намира вашата "КОШНИЦА". В брояча до нея виждате броя на добавените книги, както и общата сума на поръчката.
Когато сте готови с Вашия избор и желаете да финализирате поръчката, натиснете бутона "КОШНИЦА" и следвайте инструкциите.
Натиснете бутона "КОШНИЦА" горе вдясно и в страницата, която ще се отвори, използвайте кръглите червени бутони "Х" срещу всяко заглавие.