- преводач: Божидар Питев
- издание: първо, 2002
- издателство: Праксис
- език: български
- корици: меки
- страници: 122
- размери: 13х20 cm
- ISBN: 9544930019
категории: Нехудожествена литература, Преводна литература, Религиозни и духовни
Започвайки с едно ясно, проницателно изложение на същностната реалност и значение на Църквата и на функцията на епископата в нея, Филип Шерард проследява появата на Изток и на Запад на две различни учения за Църквата, всяко от които на свой ред определя различна форма на църковно управление. По-специално, той показва как теорията и практиката на папството се явяват продукт на един възглед за Църквата, който става, и все още е, доминиращ на Запад. Този възглед обаче, както и съответният възглед в православния свят, се коренят в по-дълбоки богословски различия: христологични и триадологични. Книгата завършва с блестящ анализ на тези различия, които, тъй като стоят в основата на схемата, трябва да са главният фокус на всеки плодотворен богословски диалог.
Наличност: 1 брой
-
45,00 лв. / 23,01 €Отлично състояние на книжното тяло. С незначителни следи от употреба.
Добавете книги в кошницата чрез бутона "ДОБАВИ В КОШНИЦАТА".
В горния десен ъгъл на страницата се намира вашата "КОШНИЦА". В брояча до нея виждате броя на добавените книги, както и общата сума на поръчката.
Когато сте готови с Вашия избор и желаете да финализирате поръчката, натиснете бутона "КОШНИЦА" и следвайте инструкциите.
Натиснете бутона "КОШНИЦА" горе вдясно и в страницата, която ще се отвори, използвайте кръглите червени бутони "Х" срещу всяко заглавие.