Раждането на фашизма
от Иво Андрич
- преводач: Светлозар Игов
- издание: 2012
- издателство: Захари Стоянов
- език: български
- корици: меки
- страници: 134
- размери: 11х17 cm
- ISBN: 9789540906805
категории: Художествена литература, Преводна литература, Романи. Повести. Новели
Удивително точният анализ на генезиса и развитието, както и на политическата, социалната и социалнопсихологическата природа на фашизма у Андрич го правят съвременник и дори предтеча на някои модерни политически мислители, философи и социални психолози. В представянето на масите като инертни, ирационални стихии творчеството на Андрич може да бъде съпоставено с известните работи на такива мислители като Ортега-и-Гасет и Елиас Канети, така както със символната сила на представянето на света ненасилието и абсурда "Прокълнатият двор" на Андрич стои редом с "Процесът" и "Замъкът" на Кафка и "Чужденецът" и "Чумата" на Камю като емблематични за ХХ век творби.
Наличност: 1 брой
-
7,00 €Много добро състояние на книжното тяло. С минимални забележки само по корицата
Добавете книги в кошницата чрез бутона "ДОБАВИ В КОШНИЦАТА".
В горния десен ъгъл на страницата се намира вашата "КОШНИЦА". В брояча до нея виждате броя на добавените книги, както и общата сума на поръчката.
Когато сте готови с Вашия избор и желаете да финализирате поръчката, натиснете бутона "КОШНИЦА" и следвайте инструкциите.
Натиснете бутона "КОШНИЦА" горе вдясно и в страницата, която ще се отвори, използвайте кръглите бутони "Х" срещу всяко заглавие.