Избрани педагогически произведения
от Жан-Жак Русо
- преводач: Виолета Симеонова
- художник: Богомил Николов
- издание: 1976
- издателство: Народна просвета
- език: български
- корици: твърди
- страници: 1976
- размери: 14х21 cm
категории: Нехудожествена литература, Преводна литература, Философия. Психология
Жан-Жак Русо е един от най-забележителните мислители на XVIII в. Между дейците, които играят първостепенна роля в идеологическата подготовка на Френската революция от 1879 г., първо място се пада именно на Русо. В творчеството му са заложени идеи, които оказват широко влияние в литературата, философията, правото, педагогиката и пр. Следите, които той оставя във всички тези области, са дълбоки и трайни. Наистина много от неговите идеи са отречени от живота и съвременните постижения на науката и културата, но и много от тях са вградени в общочовешката културна съкровищница и остават достояние на вековете, независимо от това как и от кого се въплъщават в духовния свят и житейската практика на различни класи. Врагове и отрицатели Русо винаги е имал. Представители на най-реакционни среди търсят и намират в творчеството на Русо подкрепа на своите възгледи. Но всеки опит той да се постави в служба на ретроградни сили е по същина отрицание на Русо, на духа на цялото негово творчество, непозволено извращение на идеите на един от най-великите гении на човечеството. Това естествено се отнася и до идеите на Русо в областта на възпитанието.
Наличност: 1 брой
-
12,00 лв. / 6,14 €Много добро състояние на книжното тяло. С леки забележки за обложката. Пожълтели страници, също отчасти втория форзац.
Добавете книги в кошницата чрез бутона "ДОБАВИ В КОШНИЦАТА".
В горния десен ъгъл на страницата се намира вашата "КОШНИЦА". В брояча до нея виждате броя на добавените книги, както и общата сума на поръчката.
Когато сте готови с Вашия избор и желаете да финализирате поръчката, натиснете бутона "КОШНИЦА" и следвайте инструкциите.
Натиснете бутона "КОШНИЦА" горе вдясно и в страницата, която ще се отвори, използвайте кръглите червени бутони "Х" срещу всяко заглавие.