- преводач: Милко Мирчев
- издание: 1979
- издателство: ДИ "Наука и изкуство"
- език: български
- корици: твърди
- страници: 584
- размери: 15х22 cm
категории: Нехудожествена литература, Преводна литература, История. Историография
Атинянинът Тукидид описва как е протекла войната между пелопонесците и атиняните, как те са я водели едни срещу други. Той започнал работата си веднага след нейното избухване, защото предвидил, че тя ще има големи размери и ще надминава по значение всички предишни войни. Това той заключил от обстоятелството, че и двете страни, които се заловили за война, се намирали в разцвета на силите си, пък и били напълно подготвени за война, и защото виждал, че и останалият елински свят е застанал на едната или на другата страна, едни още веднага, а други с намерение да сторят това по-късно. Действително, това събитие е било най-голямото сътресение, което изпитали елините, част от варварите и може да се каже, целият свят.
Наличност: 2 броя
-
25,00 лв. / 12,78 €Много добро състояние на книжното тяло. Със средно захабен горен ръб на обложката. Незначителни следи от употреба
-
21,00 лв. / 10,74 €Много добро състояние на книжното тяло. Без обложка; доста добре запазени корици - минимално овехтяване (вж. снимки). Сравнително леко пожълтяване на страниците, малко повече в сгъвките при форзаците (вероятно от влага).
Добавете книги в кошницата чрез бутона "ДОБАВИ В КОШНИЦАТА".
В горния десен ъгъл на страницата се намира вашата "КОШНИЦА". В брояча до нея виждате броя на добавените книги, както и общата сума на поръчката.
Когато сте готови с Вашия избор и желаете да финализирате поръчката, натиснете бутона "КОШНИЦА" и следвайте инструкциите.
Натиснете бутона "КОШНИЦА" горе вдясно и в страницата, която ще се отвори, използвайте кръглите червени бутони "Х" срещу всяко заглавие.