Чудото на лечебния йод
Как да го употребяваме в борбата с атеросклерозата, затлъстяването, гинекологичните, очните и стоматологичните заболявания, бронхитите, дифузната гуша
от Ирина Филипова
- преводач: Жени Малчева
- издание: първо, 2001
- издателство: "Хомо Футурус"
- език: български
- корици: меки
- страници: 118
- размери: 14х20 cm
категории: Нехудожествена литература, Преводна литература, Здраве. Семейство
В.О. Мохнач описва значението на йода за човешкия организъм по следния начин: “Интересно е да си представим как би се променил животът ни /ако изобщо успеем да просъществуваме/, ако някои елементи станат неустойчиви. Така например един от тези елементи, който съществува само във вид на устойчив изотоп, е йодът. Този елемент влиза в състава на тироксина – хормон на щитовидната жлеза, който е жизненоважен за регулирането на растежа на организма и за скоростта на процесите на обмяната на веществата. Трудно е да си представим каква форма би приел животът на всяко едно същество, ако този елемент липсва в природата.” В действителност никой друг елемент не може да поеме универсалната роля на йода в почвата за развитието и запазването на живота на земята.
Наличност: 1 брой
-
16,00 лв. / 8,18 €Много добро състояние на книжното тяло. С пожълтели страници и подчертавания
Добавете книги в кошницата чрез бутона "ДОБАВИ В КОШНИЦАТА".
В горния десен ъгъл на страницата се намира вашата "КОШНИЦА". В брояча до нея виждате броя на добавените книги, както и общата сума на поръчката.
Когато сте готови с Вашия избор и желаете да финализирате поръчката, натиснете бутона "КОШНИЦА" и следвайте инструкциите.
Натиснете бутона "КОШНИЦА" горе вдясно и в страницата, която ще се отвори, използвайте кръглите червени бутони "Х" срещу всяко заглавие.