Бъдещето на човека
от Тейар Дьо Шарден
- преводач: Ерма Гечева
- издание: 2003
- издателство: Захарий Стоянов
- език: български
- корици: меки
- страници: 302
- размери: 13х20 cm
- ISBN: 954739293Х
категории: Нехудожествена литература, Преводна литература, Философия. Психология
Познанството с Тайар дьо Шарден означава познанство с едно оптимистично видяно бъдеще. Всъщност теорията за ноосферата (превръщането на Земята в сфера на разума) е единствената глобална оптимистична философия на нашето време. Нейни най-видни представители са Тейар дьо Шарден (1881-1955) от Франция и Владимир Вернадски (1863-1945) от Русия. Ноосферата според определението на Тейар дьо Шарден е „покривката от мисловна субстанция" на Земята. Но кой е носителят на тази промяна - това е човечеството. В днешната си фаза на развитие то е призвано да поведе еволюцията на Вселената в посока на Разума и на хуманизацията.
Наличност: 1 брой
-
10,00 лв. / 5,11 €Много добро състояние на книжното тяло. Леко изкривено книжно тяло в долния десен ъгъл
Добавете книги в кошницата чрез бутона "ДОБАВИ В КОШНИЦАТА".
В горния десен ъгъл на страницата се намира вашата "КОШНИЦА". В брояча до нея виждате броя на добавените книги, както и общата сума на поръчката.
Когато сте готови с Вашия избор и желаете да финализирате поръчката, натиснете бутона "КОШНИЦА" и следвайте инструкциите.
Натиснете бутона "КОШНИЦА" горе вдясно и в страницата, която ще се отвори, използвайте кръглите червени бутони "Х" срещу всяко заглавие.